Sálavé topné panely

V současné době je zaznamenávána na západních trzích enormně zvýšená poptávka po sálavém vytápění. Důvodů, proč zákazníci stále více preferují tento sálavý způsob vytápění, je několik. Sálavé vytápění je vysoce komfortní, ekonomicky úsporné, estetické a na instalaci a regulaci nenáročné řešení jak do novostaveb, tak rekonstrukcí.

Princip infračerveného vytápění

Vysokoteplotní sálavé panely ECOSUN

U konvekčního vytápění je topením ohříván nejprve vzduch, který následně předává teplo okolním konstrukcím a předmětům. Nevýhodou je výskyt rozdílných teplot v různých částech místností.

U sálavého vytápění je teplo předáváno především infračerveným zářením (podobně jako Slunce). Toto záření ohřívá nejdříve předměty a konstrukce v místnosti a teprve tyto prvky sálají teplo do místnosti.

Z výše popsaného principu vyplývají následující výhody:

  • Úspora energií cca 20 % v porovnání s konvekčním vytápěním
  • Vyšší tepelný komfort při nižší teplotě vzduchu v místnosti
  • Bezúdržbový provoz s minimální prašností
  • Skvělý designový doplněk nebo naopak nenápadná instalace do stropní konstrukce
  • Možnost zónového ohřevu – vhodné např. pro lidi s nemocemi kloubů či dýchacích cest
Sálavé vytápění

Nízkoteplotní sálavé topné panely ECOSUN

Nízkoteplotní sálavé panely jsou určeny pro vytápění reprezentativních prostor, hal, koupelen, ale i běžných obytných místností. Panel se skládá z čelní desky (např. mramor, sklo), topného elementu, omezovacího termostatu a připojovacího kabelu. Konstrukce panelu v sobě spojuje výhody třech základních typů vytápění – sálavá složkou s dobrou ekonomikou provozu, dynamiku konvekčních systémů a částečnou akumulaci tepla po dobu vypnutí signálem HDO. Teplo sálané z těchto materiálů je přitom velmi příjemné a přirozené

Vysokoteplotní sálavé panely ECOSUN

Vysokoteplotní sálavé panely ECOSUN

Vysokoteplotní sálavé panely mají vysokou povrchovou teplotu topného elementu. Jsou určeny pro vytápění průmyslových hal, tělocvičen, sálů, apod. Vyrábějí se také v nerezovém provedení.

Pro bezplatné vypracování kompletní nabídky na základě Vaší žádosti nás, prosím, kontaktujte.