Elektrické podlahové topení

Podlahové vytápění

Jednou z hlavních náplní naší společnosti jsou návrhy a realizace podlahového vytápění.

Pro jeho dodávky používáme materiály od předního výrobce s prodlouženou 10-letou zárukou.

Na základě Vašich podkladů vypracujeme technické řešení vytápění včetně výpočtu instalovaného výkonu a položkového rozpočtu.

Díky své jednoduché konstrukci má elektrické podlahové topení až o 50% nižší pořizovací náklady než ostatní systémy, neobsahuje žádné pohyblivé části, takže má i velmi dlouhou životnost, navíc nevyžaduje žádnou údržbu ani servisní náklady.

Systém používá k vytápění běžnou elektrickou energii, není tedy nutné pořizovat přípojku plynu, komín nebo drahé tepelné čerpadlo. Celá domácnost může také díky instalaci elektrického vytápění používat výhodnou sazbu na dodávky elektřiny a uspořit tím při provozování všech elektrických spotřebičů.

Dnešní moderní stavby mají velmi malou tepelnou ztrátu a také celkový instalovaný výkon topení je nízký. Proto se používá podlahové topení v celé volné ploše místností s teplotou výrazně nižší než u ostatních systémů topení. Elektrické podlahové topení pak ve spojení s přesnou regulací nabízí provozní náklady srovnatelné a mnohdy nižší než např. plynové topení.

Kalkulačka pro výpočet ročních nákladů na vytápění

Pomocí přesných regulátorů s týdenním programem si můžete v každé místnosti nastavit jiný čas sepnutí a rozdílnou teplotu. Tyto regulátory jsou ideální pro kombinovaný provoz s krbem nebo kamny, po zatopení se automaticky přizpůsobí doplňkovému zdroji tepla tak, aby se místnost nepřetápěla a přejdou z vytápění na temperaci podlahy. Po ukončení topení v krbu se vrátí zpět do režimu vytápění.

Podlahové topení v rodinných domech vždy doplňujeme topnými žebříky s automatickou regulací, takže o svůj komfort v koupelně rozhodně nepřijdete. Doporučujeme topné žebříky BK.ERK od české společnosti ELVL.

Topné kabely

Topné kabely

Topné kabely se používají pro realizaci hlavního vytápění v rodinných domech.

Výhody - volitelný výkon na 1m2 umožňuje přizpůsobit se každému požadavku na topení, díky použití kovových instalačních pásů Devifast je zaručená montáž topných smyček v přesných roztečích, kabely mají prodlouženou záruku a minimální životnost 50 let, dodávají se ve velmi širokém sortimentu pro všechny způsoby použití, jako podlahovou krytinu je možné použít dlažbu, dřevěnou podlahu, plovoucí podlahu, koberec, lino nebo vinyl.

Topné rohože

Topné rohože

Topné rohože se používají pro doplňkové vytápění, rekonstrukce podlah a pro vytvoření teplé dlažby. Při jejich použití vždy doporučujeme použít doplňkovou izolaci (např. F-board), podlaha se zahřeje několikanásobně rychleji a výrazně se sníží spotřeba elektrické energie

Výhody - topná rohož má tloušťku pouze 3mm a schová se tak ve vrstvě flexibilního lepidla, snadno se instaluje díky samolepící textilní mřížce, její vysoký instalovaný výkon umístěný přímo pod povrchem dlažby velmi rychle reaguje na požadavky provozu, díky doplňkové izolaci F-board je operativní a energeticky úsporná, dlažba v koupelně je vždy teplá a suchá.

Topné folie

Topné folie

Topné folie jsou unikátním řešením temperace plovoucích podlah a stropního vytápění.

Výhody - topné folie jsou velmi tenké a je možné je použít přímo pod plovoucí podlahy, není nutné je zalévat samonivelační hmotou, při použití izolace Climapor mají rekordně rychlý náběh teploty, vyrábí se v mnoha rozměrech a výkonových řadách pro různé možnosti použití

Další možnou aplikací topné folie je odmlžení koupelnových zrcadel.

Regulace topení

Regulace topení

Při realizaci elektrického podlahového topení je nutné vždy použít regulátor s podlahovým čidlem.

  • Komfortní regulátory bez týdenního programu se používají pro udržování stálé teploty, pro občasný provoz nebo v nízkoenergetických a pasivních domech, kde jsou rozdíly teplot během dne minimální.
  • Regulátory s týdenním programem se používají pro řízení vytápění rodinných domů, uživatel má možnost volit komfortní (vyšší) teplotu, když místnost užívá a útlumovou (nižší) teplotu, když místnost není užívána. Obsahují adaptabilní funkci, která optimalizuje provoz topení a usnadňuje jeho řízení. Tímto způsobem je možné docílit významné úspory při vytápění.
  • Centrální regulátor umožňuje sledování a ovládání topení z jednoho místa. Základem je barevná dotyková obrazovka s přehlednou nabídkou kontroly a řízení. Na základě informací ze senzorů v jednotlivých místnostech můžete jednoduše ovládat nejen topení. Tento systém nabízí výhody inteligentního domu za velmi příznivou cenu.

Více informací naleznete „zde